הליכי פשיטת רגל (פש"ר) מהווים חלק בלתי נפרד מהליכי הוצאה לפועל, ולכן, גם הליכי הפש"ר מלווים במגבלות כאלו ואחרות המוטלת על האדם ו/או על הגוף העסקי המצוי במצב של חדלות פירעון בכל הנוגע לחובות להן הוא נדרש. בדומה לניהול תיקים בהוצאה לפועל באמצעות עורך דין הוצאה לפועל, גם פתיחת הליכי פש"ר וליווי התהליך מומלץ שייעשה באמצעות עורך דין לפשיטת רגל - עורך דין לפירעון המתמחה בכל ההיבטים המשפטיים הנלווים לתהליכי הפש"ר. 

שירותיו המשפטיים של  עורך דין להליכי פש"ר - מה חשוב לדעת?

 שירותיו המשפטיים של עורך דין לפשיטת רגל נועדו לצרכי בחינת האפשרויות השונות העומדות לרשות פושט הרגל בכל הנוגע להתנהלותו המשפטית אל מול הנושים ולשכות ההוצאה לפועל. במקביל, שירותיו המשפטיים של עורך דין לפירעון ופשיטת רגל נועדו לצמצם את הנזקים הכלכליים העלולים להיווצר לנוכח החלתם של הליכי הוצאה לפועל ומגבלות שונות כנגד פושט הרגל. 

בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורך דין הוצאה לפועל תוכלו למצוא: הכנת בקשות לפתיחת הליכי פשיטת רגל, ניהול משאים ומתנים אל מול הנושים לצורך הגעה להסדר נושים כחלק מהליך הפש"ר, ליווי משפטי לצורך פתיחת תיק בכונס הנכסים הרשמי (במקרים בהם פושט הרגל מחזיק באי- אילו נכסים בבעלותו), ליווי משפטי לצורך ייצוג בבתי המשפט בכל הנוגע לעיכוב ו/או ביטול הליכי הוצאה לפועל ו/או לצרכי עיגון משפטי להסדר נושים ושירותים משפטיים נוספים המותאמים לנסיבות אשר הובילו לפתיחת הליכי פשיטת רגל. 

מה חשוב לדעת על חדלות פירעון?

הליכי פש"ר מבוססים בין היתר על דיני חדלות פירעון שהם למעשה דינים אשר נועדו לצרכי הסדרת מצבים ומקרים בהם חייב אינו יכול לפרוע את חובותיו ו/או אינו מעוניין לשלם את חובו, כאשר בשני המקרים חלים דיני אכיפת חיובים בהתאם לחוק הוצאה לפועל המונהג בישראל מאז שנת 1967. 

החל משנת 2019 , לאחר כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הליכי פש"ר נועדו לצרכי החלת צווי הפטר שלמעשה מוחקים את חובותיו של החייב המוגדר כחדל פירעון. מטרת צווי ההפטר היא לאפשר לפושט הרגל לפתוח דף חדש בכל הנוגע להיבטים הכלכליים בחייו ולא להיות משועבד במהלך כל חייו לחובותיו הכספיים. 

היוועצות מוקדמת עם עורך דין חדלות פירעון העוסק ומתמחה בדיני הוצאה לפועל והליכי פש"ר, תאפשר גם לכם לבחון את ההיבטים הנלווים לאופן ההתנהלות אל מול הנושים והגורמים הרלוונטיים, ובכך לבחון את ההשלכות השונות הנלוות להליכי חדלות פירעון אשר יובילו בסופו של דבר לקבלת צוו הפטר בכל הנוגע לחובותיכם הכספיים. 

אם גם אתם עומדים בפני שוקת כלכלית שבורה ונדרשים להגיע להסדר כזה או אחר אל מול הנושים בתיקי ההוצאה לפועל אשר נפתחו כנגדכם ו/או מתלבטים בנוגע לאופן ניהול תהליכי פש"ר זה הזמן ליצור איתנו קשר ולהבטיח לעצמכם שירות משפטי מקיף וענייני לאורך כל הדרך. לפרטים נוספים לחצו כאן